Ako začať s plánovaním kuchyne?

1. krok je výber štýlu vašej novej kuchyne

MODERNÁ KUCHYŇA

Moderná kuchyňa je v prvom rade funkčná. Typickými znakmi sú najmä čistota línií, kvalitné materiály, moderné kovania a ľahko udržiavateľné povrchy. Vo všeobecnosti ale platí, že najdôležitejším kritériom je funkčnosť. Málo je otvorených prvkov, naopak obsahuje množstvo širokých skriniek s úchytmi po ich celej šírke, prípadne sa používa k tomuto štýlu matné sklo . Namiesto obkladačiek sa obvykle používa drevená zástena, prípadne dekoratívne sklenené panely. Popri tradičných matných dekoroch je módny aj vysoký lesk či akrylové farby.

RUSTIKÁLNA KUCHYŇA

Klasický kuchynský nábytok v sebe zjednocuje funkcionalitu a štýl. Jeho časti vyžarujú teplo a v súlade s prírodou navodzujú atmosféru života na vidieku. Snúbi sa v nich užitočná nadčasovosť s harmóniou jednoduchosti, kde dostávajú hlavnú úlohu prírodné materiály, naturálne farby a štýl, pri ktorom je všetko potrebné vždy po ruke. Klasické kuchyne sa nazývajú aj rustikálne, provensálske, landhaus alebo vidiecke. 

Naša výroba sa špecializuje na rustikálne kuchyne už niekoľko desaťročí s prihliadnutím na tradičné slovenské prvky.

2. teraz sú na rade kuchynské dvierka a úchytky

DVIERKA

Kuchynské dvierka, čielka zásuviek a iné predné plochy sa vyrábajú v lesklom alebo matnom prevedení, aj ako imitácia dreva a kameňa. Rozlišujú sa podľa spôsobu povrchovej úpravy, a to lakované alebo fóliové.

ÚCHYTY

V zásade pracujeme s 3 kategóriami úchytov: tie s najnižšou cenou sú tradičné so šírkou 8 - 16 cm, ďalšou kategóriou sú tradičné pevné, široké úchyty, ktorých veľkosť sa mení, zvyčajne od 20 cm. Samostatnou kategóriou sú profilové riešenia so zafrézovaným úchytom, tzv. tunelové. 

3. v treťom kroku vyberieme korpus a pracovnú dosku

KORPUS

Na výber je 11 rôznych farieb korpusov, z ktorých niektoré sú použité napríklad pre otvorené police alebo kryty a zadné steny. 

PRACOVNÁ DOSKA

K dispozícii je tzv. tradičná 38 mm hrubá verzia pracovných dosiek od popredných európskych výrobcov. Hĺbka pracovnej dosky je maximálne 900mm.

4. dôležitou súčasťou kuchyne je drez s batériou a rôzne užitočné doplnky

DREZ A BATÉRIA

Drezy a batérie sú neodmysliteľnou súčasťou každej kuchyne. V ponuke máme na výber široký sortiment produktov od najväčších výrobcov:  FRANKE, BLANCO, SCHOCK

DOPLNKY

Na výber je množstvo doplnkov, ktoré zvyšujú užívateľský komfort v kuchyni, ako sú napríklad zásuvkové organizéry, koše na separovaný odpad, rôzne závesné systémy, osvetlenie skriniek a podobne. Nechajte si poradiť našimi pracovníkmi.  

5. nakoniec, ale jedno z najdôležitejších rozhodnutí sú spotrebiče

SPOTREBIČE

Nie je jednoduché sa zorientovať v obrovskom množstve spotrebičov od desiatok rôznych výrobcov. Dajte na naše skúsenosti pri zabudovaných, ale aj voľne stojacich spotrebičoch.